Zář 052017
 

První rande je velice důležitý milník každého vztahu. Po konverzaci a oťukávání na online seznamce, se konečně potkáváte tváří v tvář. Pro mnoho začínajících vztahů je první rande zároveň i poslední. Na prvním rande čeká mnoho úskalí která dokážou rodící se lásku spolehlivě zničit. Jak nepokazit první rande a přesvědčit váš protějšek že jste ten pravý a váš vztah má budoucnost?

Jak nepokazit první rande

Mluviti stříbro, mlčeti zlato:

Pokud se snažíte někoho poznat, měli byste spíše naslouchat, než příliš mluvit. Mnoho mužů se ale během prvního rande nechá strhnout k tomu že příliš mluví, a mluví hlavně o sobě a o tom jak jsou skvělí. Pochopitelně, je důležité se před partnerkou předvést v co nejlepším světle a udělat skvělý první dojem, ale méně je někdy více. Pokud budete mluvit stále jen o sobě, dáváte tím najevo jen svou sebestřednost. Ukažte raději, že umíte naslouchat. Ptejte se a snažte se svou partnerku co nejlépe poznat. Pokud mluvíte, nestěžujte si (na práci, na bývalou partnerku a pod.). Nikdo nemá rád uplakánky. Buďte pozitivní. Pokud dáte na prvním rande najevo že vás partnerka zajímá a že jí dokážete naslochat, zvyšují se tím vaše šance že bude i druhé a další randea že dosáhnete vašeho cíle.

Příliš neslibujte

Na prvním rande je brzy plánovat společnou budoucnost. Váš protějšek může polekat a odradit, pokud budete moc hrr. Samozřejmě, pokud máte v plánu mít dlohodobý vážný vztah, mít a vychovávat spolu děti, dejte to najevo, ale ne příliš agresivně. Účelem prvního rande je co nejlépe se blíže poznat, na řešení společné budoucnosti je zatím času dost.

Nesvěřujte se příliš

Otevřenost a vzájemná důvěra je ve vzahu samozřejmě velice důležitá. Ale pokud jste na prvním rande s člověkem kterého ještě příliš neznáte, je lepší neprozrazovat o sobě příliš důvěrné informace, které by se mohly otočit proti vám. Pokud se začnete na prvním rande svěřovat téměř neznámému člověku se svými psychologickými, emočními nebo rodinnými problémy, může to později přinést potíže. Také byste neměli hovořit příliš o vašich předchozích vztazích, protože nic nedokáže odradit dívku na prvním rande více než poslouchat hodinový monolog o vaší expřítelkyni. Pokud však váš protějšek bude hovořit o svém expartnerovi, dobře poslouchejte. Můžete z toho usoudit, jaká má vaše patnerka od vás v budoucnosti očekávání a vyvarovat se problémů které zničily její předchozí vztah.

Vnímejte signály svého protějšku

Úspěch prvního rande záleží na tom jak se dokážete vcítit do svého protějšku a jak dokážete reagovat na její /jeho signály. Sledujte pozorně signály které k vám vaše partnerka vysílá, ať už vědomě nebo nevědomě, verbálně nebo neverbálně. Sledujte jak se tváří a sledujte pozorně také její řeč těla. Zjistíte tak jsetli to co děláte je jí příjemné, líbí se jí to, nebo ji to nudí, nezajímá popřípadě ji to dokonce štve nebo otravuje. Včas tak zjistíte že se dostáváte na tenký led a můžete přehodit vyhýbku konverzace jiným směrem. Ona také vycítí že jste pozorný k jejím pocitům a získáte tak další plusové body.

Nesnažte se předstírat, že jste někdo kým nejste

Když se poprvé setkáte sesvým protějškem na prvním rande, nepokazte si to hned v začátku tím že budete předstírat něco co nejste. Touha vypadat v jejích očích co nejlépe je přirozená, ale přílišné vychloubání ji dokáže odradit i v případě, že to co o sobě tvrdíte je pravda, natož tehdy když zjistí že to pravda není. Pokud od začátku nejednáte čestně, pravda vyjde nakonec najevo ale váš začínající vztah to může nenávratně zničit. Proto netrvrďte že máte vilu u moře a v garáži dvě lamborghini, když máte jen jedno 🙂

Jak nepokazit první rande

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)