Srp 302017
 

Setkat se osobně s někým, s kým se známe zatím jen z internetové seznamky, je vždy velice vzrušující. Bohužel, ne vždy se rande vydaří přesně podle vašich představ. Pokud zjistíte že se na rande necítíte příjemně, je lepší odejít. Zde je několik tipů jak to udělat taktně.

1. Předem si určete časový limit pro své první rande

Předem stanovený čas kdy musíte jít domů je skvělý způsob jak neprodlužovat zbytečně rande s člověkem, který se vám nezdá. Předem svému partnerovi řekněte v kolik hodin musíte odejít a vymyslete si dostatečně důležitý důvod, například že musíte kamarádce pohlídat dítě, nebo že máte důležitou pracovní povinnost.

2. Bolí mne hlava

Je to sice poněkud otřepaná výmluva, ale funguje. Pokud jste na rande s člověkem kterého vidíte poprvé a zdá se vám že schůzka k ničemu nevede, je předstíraná bolest hlavy skvělým důvodem, jak odejít. Je dobráé hned na začátku schůzky naznačit, že vás trochu pobolívá hlava, ale že je to zaím v pořádku. Pokud po nějaké době zjistíte že si s dotyčným nerozumíte a že byste byla raději někde jinde, můžete říci že se vaše lehká bolest hlavy změnila v migrénu a že opravdu musíte odejít.

3. Zmizte po anglicku

Je to sice nezdvořilé a trapné, ale někdy je nejlepší prostě po anglicku zmizet. Pokud se váš protejšek chová hrubě, nevhodně, popřípadě máte podezření že jde o úchyla, nebo z něj máte špatný pocit, je nejjednodušší cestou prostě utéct. Vymluvte se že si potřebujete odskočit na záchod a odejděte pryč.

4. Domluvte si předem kamarádku, aby vám zatelefonovala, že potřebuje pomoc.

Nepozorovaně pošlete kamarádce textovku, aby vám zavolala že potřebuje pomoci vyřešit nějaký neodkladný a vážný problém. Například že si zabouchla dveře od bytu a potřebuje náhradní klíče, které má uložené u vás. Jakmile vám zavolá, omluvte se svému partnerovi a odejděte.

5. Důležitý e-mail od šéfa.

Jednodušší než telefonát od kamarádky, je předstíraný e-mail od vašeho šéfa. Předstírejte že vám váš nadřízený poslal zprávu že musíte bezpodmínečně nutně zařídit něco naprosto neodkladného. Výhodou tohoto způsobu je to, že dotyčný nezná podrobně vaši práci, na rozdíl od vás, a tak si můžete vymyslet prakticky cokoli co bude vypadat dostatečně věrohodně.

6. Rozlijte na sebe drink

Toto je poněkud drastičtější způsob odchodu, kdy se musíte rozhodnout, kterou část oblečení obětujete za možnost odejít z rande které se nevyvíjí podle vašich představ. Nenápadně převrhněte sklenici a polejte se. Snažte se vypadat že je to pro vás hrozný trapas a že musíte nutně odejít okamžitě domů, převléci se a vyprat své oblečení, protože jinak na něm zůstanou navždy skvrny. Vyberte si k polití nápoj, kerý sice vypadá dramaticky, ale většinou se dá dobře vyprat, jako třeba brusinkový džus.

7. Řekněte pravdu

I když se vaše první rande s někým ze seznamky nepovede úplně podle vašich představ, je možné, že váš nápadník není úplně špatný, možná je to docela hodný člověk, jenom se k vám prostě nehodí. Není vám vyloženě nesympatický, jen se s ním nudíte, nebo vám přijde nezajímavý. V takovém případě je někdy lepší být čestný a na rovinu říci pravdu. Neni nic špatného, říci děkuji, moc ráda jsem se s vámi setkala, ale asi z toho nic nebude a teď už musím jít.
Jak uniknout z nepodařeného rande

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)